Upozornenie pre používateľov OS Windows XP

Firma MKweb Vás chce upozorniť, že 8. apríla 2014 spoločnosť Microsoft prestane technicky podporovať operačný systém Windows XP, ako aj automatické aktualizácie, ktoré pomáhajú chrániť Váš počítač a predovšetkým Vaše dáta.

Čo to znamená?

Používatelia operačného systému Windows XP ho môžu aj naďalej využívať rovnako ako pred tým, avšak po ukončení tejto podpory bude oslabená bezpečnosť počítača, tak isto ako bude zamedzená možnosť využívať rôzne nové aplikácie a zariadenia (spravidla najnovšie) prostredníctvom Vášho operačného systému.

Aké opatrenia môžete vykonať?

Spoločnosť Microsoft, ale aj iní IT odborníci, odporúčajú časovo a finančne nákladné možnosti ochrany Vašich dát. Prvou možnosťou je inovácia Vášho súčasného počítača a to prostredníctvom najnovšej verzie Windows 8.1. Ak si chcete túto verziu zabezpečiť, bude nutné, aby Váš počítač spĺňal systémové požiadavky. Odborníci v IT sa v médiách vyjadrili*, že počítače staršie ako 5 rokov tieto požiadavky nespĺňajú a preto je potrebné zainvestovať do kúpy nového počítača. Ak momentálne nemáte dostatok financií na túto zmenu, svoje dáta si môžete dočasne ochrániť ich priebežným zálohovaním.

Firma MKweb (White Crown) Vám ponúka spoľahlivé a finančne nenáročné zálohovanie Vašich ekonomických, účtovných, mzdových a iných dát, ktoré ochráni vaše dáta pred rizikami a vírusmi spôsobenými nedostatočnou ochranou nepodporovaného Windowsu XP!.

* odvysielané TV Markíza, dňa 3.4.2014 v Televíznych novinách o 19:00, upozornenia uverejnené aj na webových stránkach spoločnosti Microsoft, denníka Pravda, internetovým denníkom IT News

Copyright © 2013. All Rights Reserved.